Šiandien Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete įvyks filosofijos simpoziumo „Ad Fontes“ svarstymas, kurio tema „Kas yra politika?“. Šis aktualus klausimas bus keliamas klasikinės filosofijos tradicijos šviesoje. Svarstyme dalyvaus VU prof. Vytautas Radžvilas, prof. Alvydas Jokubaitis, Filosofijos fakulteto dekanas doc. Kęstutis Dubnikas, doc. Naglis Kardelis, lekt. Mindaugas Kubilius.

Kaip teigia VU Filosofijos fakulteto dekanas doc. Kęstutis Dubnikas, simpoziume keliamas klausimas „Kas yra politika?“ yra kaip niekada aktualus mūsų laikmečiui.

„Šiandien labai dažnai girdime tokius teiginius kaip „nepolitikuokite“, „čia ne vieta politikai“, „į šį klausimą politikai kištis neturėtų“ ir daug panašių. Daugelis esame nuo tokių teiginių pavargę. Tačiau bėda ta, kad girdėdami juos jau net nebesusimąstome – o kas gi yra pati politika? Ar negali būti taip, kad tai, kas vyksta aplink mus ir kituose pasaulio kraštuose, „politika“ vadinama visai nepagrįstai? Esame vedini įsitikinimo, kad suvokti šias gilumines problemas ir tuo pagrindu racionaliai veikti, instrumentinių ir metodinių priemonių nebepakanka – būtina pažinti intelektualinį ir vertybinį pagrindą. Mat aplink mus vykstantys dalykai būtent klasikinės filosofijos šviesoje įgauna visai kitokias prasmes, sužadina nuostabą, verčia mąstyti“, – teigia K. Dubnikas.

Anot jo, nors tokio pobūdžio filosofijos simpoziumas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą, jis netruko susilaukti didelio populiarumo tarp studentų. Filosofijos simpoziume „Ad Fontes“ keliami pamatiniai – prado, žmogaus prigimties, bendrabūvio ir kt. – klausimai klasikinės filosofijos tradicijos šviesoje.

Simpoziumo „Ad Fontes“ svarstymas vyks birželio 5 d. (antradienį), 17.30 val. VU Filosofijos fakulteto 201 auditorijoje. Simpoziumas yra atviras visiems norintiems dalyvauti. Svarstymu „Kas yra politika?“ užbaigiamas pavasario semestro filosofijos simpoziumo ciklas.