Šią vasarą Kražiuose vyks dvyliktoji tarptautinė VU Filosofijos fakulteto organizuojama akademija „Ad Fontes“. Savaitės organizatorių įsitikinimu, šiandien vienintelis būdas sutvirtinti bei išsaugoti krikščionišką tikėjimą yra nuolatinės pastangos jį pažinti ir gilinti.

Graikiškas žodis „mistagogija” reiškia įvedimą į slėpinius, arba sakramentus. Katalikų tradicija tvirtina, kad Bažnyčios tikrovė visada išlieka Dievo paslaptyje. Šiandieniniams krikščionims to gerai neįsisąmoninant, kyla pavojus džiaugtis vien tik išoriškai regimu bendruomeniškumu. Tai gali būti malonus buvimas, sužadinantis gražius tikinčiųjų jausmus ar leidžiantis mėgautis smagumu. Bet tai nėra visavertė Bažnyčios slėpinio, paties Dievo ir amžinojo gyvenimo – Vilties patirtis. Bažnyčios vidinė, arba sakramentinė, tikrovė yra prieinama tik jos slėpiniuose gyvenančiam ir juos išgyvenančiam tikinčiajam. Todėl sakramentų pažinimas, arba mistagogija, yra pirmasis žingsnis į gilų tikėjimo pažinimą ir gilinimą. Tokia yra pagrindinė „Ad Fontes“ akademijos užduotis.

Kviečiame susipažinti su „Ad Fontes” 2013 programą. Čia galite parsisiųsti ir dalyvio anketą.

Daugiau informacijos dalyvavimo ir organizaciniais klausimais – Daiva Žižiūnaitė: daiva@ad-fontes.lt , tel.: 8 685 12875.