Tęsiame praeitais metais mūsų pasirinktą mistagoginę kryptį. Mistagogija – pirmųjų amžių Bažnyčios Dievo ieškojimo praktika.

„Ad Fontes“ centre yra Dievas ir Jo pašventinamosios malonės darbas (opus Dei) Eucharistinės Aukos bei liturginių valandų metu.

Šiais metais ir vėl ypatingą dėmesį skirsime dalyvavimo liturginiame rituale sąmoningumo bei išpildymo kokybės auginimui. Būtent todėl ir išlaikome tą patį dėstytojų korpusą, kurie sutartinai rengia teologinės ir grigališkojo choralo įgūdžių formavimo programą. Jau mums pažįstamas benediktinų ordino vienuolis dr. Alcuin Reid pasiūlys kursą „Šventosios Mišios. Ritualo prasmė ir dalyvavimo ypatingumas“. Taip pat, jei bus intensyvesnio gilinimosi į Bažnyčios ritualo prasmę poreikis, planuojame vakarinio laisvalaikio metu pasiūlyti Šv. Mišių ritualo studijų seminarą.

Grigališkojo choralo studijos kaip ir praeitais metais bus esmingai susietos su giesmės dvasinės prasmės pažinimu. Būtent įsigilinimas į pastarąją, ir kryptingas jos išskleidimas leidžia pasiekti įdvasintą dalyvavimą (actuosa participatio) Eucharistijos Aukoje.

Idant vis labiau siektume įdvasinto dalyvavimo Švč. Eucharistijoje gelmės, taip pat pasiūlysime „Ad Fontes“ praktikos metų bėgyje išgrynintą regulą (tvarkos ir papročių sąvadą) bei sieksime ritmiško jos išpildymo.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad neženkliai pakilo dalyvio mokestis (priežastis: didesnė įmoka gyventojams, maitintojo pasikeitimas). Savo ruožtu, neišgalintiems susimokėti visos sumos, tačiau siekiantiems patirti Dievo malonės gausą, pasiūlysime stipendijų fondą.

Maloniai kviečiame jau dabar sieloje brandintis ir siekti susibuvimo su Viešpačiu gelmės.

Su akademijos programa galite susipažinti paspaudę čia.

Viešpatyje,

„Ad Fontes“ rengėjai